Mini apklausa

Mokinių duomenys

Esu grybas:)

Metų laikai

Aukštieji žiemos kalnai
Modelis
Žiemos saulėlydis
Apsnige medžiai

Nuotraukų galerija

ka tu

Rožinis atspalvis
« 5 »
Rožinis atspalvis
Banguojanti jūra
Saulėlydis
Vakaras
Sala

Karibų jūra

Karibų jūra – tropinė Vakarų pusrutulio jūra, priklausanti Atlanto vandenyno baseinui. Ribos pietuose – Pietų Amerika, vakaruose – Meksikos įlanka, šiaurėje – Didieji Antilai, rytuose Mažieji Antilai. Visas šis regionas paprastai vadinamas Karibais. Pavadinimas kilęs iš karibų indėnų genties, gyvenusios dabartinėse Antilų salose, vardo. Italų keliautojas Amerigas Vespučis teigė, kad terminas „charaibi“ indėnų kalba reiškia „protingi žmonės“ ir greičiausiai apibūdino pačius europiečius. Ilgą laiką po to, kai Kristupas Kolumbas atrado Vakarų Indiją, visas šis regionas buvo vadinamas Antilais, pagal tai ir jūra vadinta Antilų jūra.

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/Karib%C5%B3_j%C5%ABra

Japonijos jūra

Japonijos jūra – kraštinė Ramiojo vandenyno jūra, esanti tarp Eurazijos žemyno, Korėjos pusiasalio ir SachalinoHokkaido ir Honšiū salų. Japonijos jūra skalauja JaponijosKorėjosRusijos krantus. Visuotinai priimtas Japonijos jūros pavadinimas turi gana nacionalistinę prasmę, nes dažnai primena XX a. pradžioje sukurtą Japonijos imperiją. Jūra buvo tos imperijos centre, mat Japonija tada valdė ir Korėją. Korėjiečiai atsisako vadinti šią jūrą Japonijos jūra, ir naudoja senąjį korėjietišką pavadinimą Rytų jūra. Japonijos jūra – viena iš didžiausių ir giliausių pasaulio jūrų.

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/Japonijos_j%C5%ABra

Arabijos jūra

Arabijos jūra – Indijos vandenyno dalis tarp Arabijos pusiasalio ir Indijos. Indams ši jūra buvo žinoma, kaip Sindhu Sagar.

Didžiausias Arabijos jūros plotis apie 2400 km, o gylis 4 652 m. Indo upė, dar žinoma kaip Sindhu upė, įteka į šią jūrą.

Su Arabijos jūra besiribojančios šalys: IndijaIranasOmanasPakistanasJemenasJungtiniai Arabų EmyrataiSomalis ir Maldyvai.

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/Arabijos_j%C5%ABra