Graikų temperamentas

Graikai – stipri, išdidi, per amžius išsaugojusi savo tradicijas, tauta, garsėjanti savo svetingumu, gal kiek ekspresyviu, bet užtat labai nuoširdžiu būdu.

Skysčių teorija
Keturis žmonių temperamentus V a. pr. Kr. išskyrė graikų gydytojas Hipokratas, o III a. juos paaiškino Romos gydytojas Galenas. Žmonių skirtumus ši teorija aiškino įvairių tuo metu gydytojams žinomų organizmo skysčių pusiausvyra.
• Vyraujant limfai (gr. phlegma – gleivės, skrepliai), žmogus tampa ramus ir lėtas – flegmatikas.
• Vyraujant geltonajai tulžiai (gr. chole – tulžis, nuodai), žmogus tampa isteriškas, storžievis, karštuolis – cholerikas.
• Vyraujant kraujui (lot. sanguis – kraujas), žmogus tampa judrus ir linksmas – sangvinikas.
• Vyraujant juodajai tulžiai (gr. melena chole – juodoji tulžis), žmogus pasidaro liūdnas ir bailus – melancholikas.
Verdiktas – paneigta! Šiuolaikinė medicina negali sutikti su tokiu paaiškinimu. Nėra jokių įrodymų, kad flegmatikai turėtų daugiau limfos ir mažiau kraujo nei, tarkime, sangvinikai. Juolab organizme nėra jokios geltonosios ir juodosios tulžies, nes ta pati tulžis gali būti skirtingų atspalvių.

Psichologija.