10 protingiausių šunų veislės

Kai kurių veislių šunis galima vadinti Einšteinais – jie labai imlūs, greitai perpranta šeimininko komandas ir kuo puikiausiai jas vykdo.

1. Borderkolis – vikrūs ir paklusnūs, dažnai naudojami gelbėjimo operacijoms.

2. Pudelis – šios veislės šunys yra naudojami cirke. Išmokyti pudelį įvairių triukų yra vieni niekai – tereikia žinoti, kaip tą tinkamai padaryti.

3. Vokiečių aviganis – Vokiečių aviganiai neretai tampa tarnybiniais šunimis, tačiau jų pritaikymas gali būti kur kas platesnis. Vokiečių aviganiai puikiai jaučia savo šeimininkų emocijas, yra tvirti ir savimi pasitikintys. Jie yra greitai reaguojantys ir klusniai vykdantys komandas.

4. Auksaspalvis retriveris – Auksaspalvis retriveris yra laikomas šeimos šunimi. Tai yra labai draugiški augintiniai, kuriems dūkti su vaikais yra vienas malonumas. Auksaspalviai retriveriai yra labai aktyvūs, todėl svarbu rasti būdą, kaip energiją nukreipti tinkama linkme.

5. Dobermanas – dobermanui yra reikalingas itin tvirto charakterio šeimininkams – jei šios veislės šuo pastebės šeimininko silpnybių, būtinai tuo pasinaudos.

6. Šeltis (Mini kolis) – tai gana nedidelis, bet labai sumanus šuo. Šios veislės šunys noriai mokosi naujų komandų, o jas atlieka su dideliu malonumu. Teigiama, kad šelčiai komandas įsimena vos po penkių pakartojimų, todėl juos galima mokyti įvairių triukų, sportinio paklusnumo

7. Labradoro retriveris – labiausiai tinka tiems žmonėms, kurie tiesiog dievina aktyvų laisvalaikį. Šios veislės šunys yra labai energingi, jiems sunku nustygti vietoje, todėl jų energiją derėtų nukreipti tinkama linkme. Jei dresūra nėra užsiimama, Labradoro retriveris gali būti tikras uraganas, kurį suvaldyti bus be proto sunku!

8. Papiljonas – jie yra laikomi vienais protingiausių šunų, kurie savo mokymosi sugebėjimais prilygsta ir kur kas didesnių gabaritų keturkojams. Papiljonai neretai naudojami terapijai, jie gali puikiai pasirodyti šunų vikrumo sporte, taip pat gali išmokti daugybės įvairių triukų.

9. Rotveileris – jie neretai yra auginami kaip sarginiai šunys, tačiau jie gali būti išauklėjami ir taip, kad į nepažįstamuosius reaguotų ramiai. Labai svarbu tai, kad rotveileris būtų tinkamai motyvuojamas, ir būtų laikomasi nuoseklumo.

10. Australijos ganymo šuo – australų bandganis, taip pat patenka į protingiausių šunų dešimtuką. Tai yra labai judrūs ir ištvermingi šunys, reikalaujantys tikrai nemažo fizinio krūvio. Australijos ganymo šuo labai prisiriša prie savo šeimininko ir klusniai vykdo jo patikėtas užduotis, tačiau šios veislės šunys ne visada prisileidžia nepažįstamuosius bei kitus šunis.

ŠALTINIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *