Vaizduojamoji dailė

Vaizduojamoji dailė


Vaizduojamajai dailei būdingi sąlygiški ir iliuziniai tikrovės vaizdai. Šios dailės rūšies kūriniuose sutinkami įvairūs motyvai, vaizdiniai ir temos. Pagal išraiškos būdus ir medžiagas ji skirstoma į:

Grafika — vaizduojamosios dailės šaka, kurios meninio vaizdo pagrindą sudaro piešinys. Pagrindinė spalva juoda, kitos mažiau vartojamos. Svarbiausios grafikos kūrimo priemonės yra kontūrinė linija, baltų ir juodų dėmių deriniai, štrichas (maža detalė, bruožas)


Tapyba — vaizduojamosios dailės šaka, kai dažančioji medžiaga (tai yra akvarelinė, aliejiniai dažai , temperas , enkaustikas guašas ir tušas) tepama ant tam tikro paviršiaus. Meninis vaizdas kuriamas spalvomis ir koloritu (tapybos kūrinyje vyraujančių spalvų deriniu). Tapyba dar skirstoma į 20 žanrų.Skulptūra — vaizduojamosios dailės šaka, apimanti erdvinių estetiškų, meninių objektų kūrimą iš įvairių medžiagų. Ji sukuriama pridedant vieną medžiagos masę prie kitos arba ją nuimant. Svarbiausios skulptūros formos yra statula, biustas, torsas, galva, medalis, plaketė bei gema. Pagrindinės skulptūros technikos — liejyba, kalyba, lipdyba ir drožyba.


Parašykite komentarą